Головна » Файли » 9 травня |
17.03.2015, 20:35 | |
День Перемоги - 2008 Звучить музика часів війни.
На екрані мультимедіа проектуються фотографії учасників війни селища Пісківка.
(Пісня “Весна 45-года”)
(Танець “Вальс”)
Ведучий 1. От і знову щебече весна коло нашої хати, На травневе свято Зійшлись посивілі солдати. А у пам'ять їх стала пам'ять війни Вічна пам'ять війни.
На екрані мультимедіа - “ВСТАВАЙ, СТРАНА ОГРОМНАЯ”
Ведучий 2. Народ, який заплатив надто велику ціну в тій війні, не має права на забуття. Дорогою ціною дісталась нам перемога. Фашисти знищили в Україні понад 5,5 млн мирного населення та військовополонених.
Ведучий 1. Із України фашисти вивезли на каторжні роботи до Німеччини майже 2,4 млн юнаків і дівчат, убивали, грабували, принижували людей.
Ведучий 2. Страшні сліди залишила війна. За роки Великої Вітчизняної війни загинув кожен шостий громадянин України. (“Зінка” вірш Ю.Друкіної). Тільки на території України на руїни і згарища було перетворено 114 міст і 28 000 сіл. 1225 днів та ночей Україна перебувала у вирі війни. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами.
Ведучий 1. 1418 днів і ночей тривала Велика Вітчизняна війна. 1418 днів і ночей ішли наші воїни вогняними дорогами війни. Кожен день, як рік. Кожен рік, як століття.
Ведучий 2. Але кожну мить, взимку і влітку, восени і навесні, на війні і в тилу всі знали і повторювали слова клятви.
Разом. В нас воля єдина, І клятва єдина, Єдиний в нас клич і порив: Ніколи, ніколи не буде Вкраїна Рабою фашистських катів!
Пісня “Україно” у виконанні Кононенка Б.
Ведучий 1. Пройде і 80, і 100, і безліч років пройде, але вдячні нащадки щороку в День пам'яті пригадуватимуть і передаватимуть іншим славні, героїчні історії війни, трагічні та незабутні. Сьогодні не можемо ми не згадати про жителів нашого селища, які захищали нашу батьківщину. Вдивіться у ці обличчя — це наші односельці, наші діди, прадіди, батьки.
Музика “А мы с тобой, брат, из пехоты...”
Ведучий 2. Поки сонце ясне горіє, - Поки нам життя дає воно, Біль наш вічний, він не постаріє. Не кажіть: була війна давно.
Ведучий 1. Не кажіть: була війна давно, - Ніби вчора все було, учора... Влізла у наш дім руда потвора, По-злодійськи вибивши вікно.
Ведучий 2. Послухайте, а нас могло не бути! Ви уявіть: немає нас і все! І дні стоять у колосках і в руті, Дніпро у море плескіт хвиль несе...
Ведучий 1. Ні, ні, не плескіт, - бо кий же плескіт, Коли людей у ярма запрягли, І там, де предки споконвік жили, Концтабори і плаців чорні плеса...
Ведучий 2. А он — дитя, схилилось над струмком. Ну, ким би воно стало, аби сталось, Щоб свастика над світом піднімалась Розпластаним на вітрі павуком!
Пісня
Ведучий 1. Ні, війна, ти була їм не мати, Ти їм мачуха люта була. Чорним смерчем ввірвалась, проклята, І спалила дитинство до тла.
Ведучий 2. Ми зросли, гордістю сповнені, І діє Вітчизна за нас. Мов бійці, піднімаються спомини, Щоб судити тебе, війна!
Ведучий 1. Колись історія назве наш час Народженням людини, Бо поки серце в нас живе - Ми не стояли на колінах!
Пісня
Ведучий 2. Та жорстока війна Не ввірвалась в дитинство моє, Листоноша в наш дім Не приносила чорної звістки. Але спокою пам'ять. Ні вдень, ні вночі не дає, Бо так рясно зійшли По страждальній землі обеліски.
Ведучий 1. Я до них покладу найкрасивіші квіти землі І холодний граніт обігрію своїми руками. Пролітають роки, як у небі ключі журавлів, І все менше стає ветеранів з роками.
Ведучий 2. Давнє горе ще й як болить, Дуже ниють і давні рани. Ветерани! Живіть! Живіть! Не лишайте нас, ветерани! Пісні
Ведучий 2. Є славні, світлі і величні дати, І поміж ними, безумно, ця! Вона до нас прийшла ще раз І звеселила душі і серця.
Ведучий 1. Спинися біля братської могили, Тут сплять чиїсь батьки, брати, сини. Вони Вкраїну рідну боронили Звільнились від фашистської чуми.
Ведучий 2. Поки сонце ясне й горіє,- Поки нам життя дає воно, - Біль наш вічний, він не постаріє. Не кажіть: була війна давно.
Ведучий 1. Спасибі, Вам, за подвиг століть, Якому нема і не буде ціни, За право і щастя родитись і жить І сіяти жито на мирні лани.
Ведучий 2. Ми вклоняємося вам По-синівські доземно, солдати, Пам'ятаємо ваші святі перемоги і втрати. Тільки ж ви не спішіть у останній похід, Тільки ж вічно живіть! Ми вам рясту у ноги Постелем від хати до хати, Надаруєм онуків, Немов ластів'яток, до свята. Тільки в бронзу й граніт не спішіть: Тільки вічно живіть!
Уривок
Ведучий 1. Вічне полум'я в серці горить, Вічна пам'ять зірками зорить. Не забуто загиблих в боях - Подвиг їх зберігає земля.
Пісня “Смуглянка”
Ведучий 2. Вони у битві чесно полягли, А іншого — ні вибору, ні змоги. Вони загинули. Але перемогли, Бо віддали життя для Перемоги.
Звучить пісня “День Победы”.
Пам'ятайте! Через віки, через роки! Пам'ятайте про тих, хто вже не прийде ніколи Пам'ятайте! Не плачте, не ридайте зустрічайте дні погідні, але Пам'яті загиблих, замордованих, закатованих Будьте гідні! Завжди гідні! Зустрічайте радісно весну! Люди моєї землі вбийте війну, Прокляніть війну! І свою Україну любіть У сні й на яву, Вишневу свою Україну Красу її вічно святу і нову І пісню її солов'їну
Пісня “Солов'їна”
Цвіте Україна, садом рясним Сіяє вона над віками Любіть Україну всім серцем своїм І вічні ми будемо з вами
Уривок з вистави “Ніч перед Різдвом”.
Виступ гостя — Біляковського Василя Григоровича, який має статус “Діти війни”.
ЗИНА Ю.Друнина
Знаешь Юлька, я против грусти, Но сегодня она не в счет. Дома, в яблочном захолустье Мама, мамка моя живет У тебя есть друзья, любимый У меня лишь она одна. Пахнет в доме квашнёй и дымом За порогом метель метет И старушка в цветастом платье Белокурую дочку ждет Мы не ждали посмертной славы Мы со славой хотели жить. Почему же в бинтах кровавых Светлокосый солдат лежит. Ее тело своей шинелью Укрывала я зубы сжав. Белорусские ветры пели О рязанских густых садах... Знаешь, Зинка, я против грусти, Но сегодня она не в счет. Дома, в яблочном захолустьи Мама, мамка твоя живет У меня есть друзья, любимый У тебя лишь она одна. Пахнет в доме квашней и дымом За порогом бурлит весна И старушка в цветастом платье У иконы свечу зажгла Я не знаю, как написать ей, Что б тебя она не ждала.
| |
Переглядів: 434 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |