Головна » Файли » Міні вистави

Я люблю рідну мову
[ Викачати з сервера (107.0 Kb) ] 11.04.2019, 10:28

Підготувала педагог-організатор Багінська Л.В.

 

До міжнародного дня рідної мови
 

В1 Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов'язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Доброго дня , шановні  добродії! Ми  раді  вас вітати  на святі  рідної мови!

В2 За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі  відзначають     Міжнародний  день  рідної  мови.

В1Міжнародний день рідної мови святкують з 2000 року. Саме так вчені-лінгвісти намагаються привернути увагу людей щодо володіння рідною мовою. На сьогоднішній день людство розмовляє на семи тисячах мов. А кожні два тижні одна з них зникає (!). А зникає мова – перестає існувати й народ!

В2 У 2006 році Україна приєдналася до Європейської хартії малопоширених мов. Цей документ закликає зберегти діалекти, що перебувають на межі зникнення. На території нашої країни до таких належать:

  • Урумська та румейська мови (варіанти грецької), носії якої залишилися в Донецькій обл.;
  • Ромська або циганська мова;
  • Кримчацька (600 носіїв) та караїмська (800 носіїв) мови Криму.

В1 Історія свята сумна. У 1952 році в Бангладеші, який з 1947 року став регіоном Пакистану, розстріляли демонстрацію студентів. Демонстранти вимагали визнати бенгальську мову державною. Протести, що відбулися згодом, привели до того, що в 1971 році Бангладеш став незалежною державою. Отже, відвойовуючи права мови, люди здобули більше – державу.

В2 Мова – це  той  інструмент , який  єднає  націю,  народність, народ до єдиного цілого. Це великий  скарб, який треба шанувати, берегти  і  розумно  збагачувати.

 

В1 Зараз  це  свято  крокує  по  всій  планеті.

В2 І кожен  громадянин  будь-якої  країни ще  більше  відчуває свою  приналежність до  свого  народу, народності,  нації.

 

  • Перегляд ролика №1

 

В1  В цьому році виповнюється рівно 90 років  з часу написання п'єси "Мина Мазайло", неодноразово  змінювались  наші орієнтири, смаки, з'явилися нові думки, та тільки п'єса "Мина Мазайло" Миколи  Куліша не лишилась "комедією лише для наших дідусів і бабусь". За винятком чисто часових дрібниць, прив'язаних до конкретного побуту доби, все в ній звучить надто актуально.

В2 Та що вже й казати про актуальність! От взяти хоча б мене. Прочитавши п'єсу і добре осмисливши її, я дійшла висновку, що до кожного з дійових осіб знайдуться прототипи у сучасному житті (та ще й не один!), серед моїх знайомих. А в одному з персонажів, соромно зізнатися, навіть пізнаю себе.  Розумію, більшість  з вас не знає про що мова. Тож наші театрали спробують відтворити події, які відбувались в одній українській сім’ї.  

  • Перегляд вистави «Мина Мизайло»
  • Декламування вірша Віктора Баранова «Я запитую в себе»

 

В1 Що наше життя? Гра!

В2 Коли бракує азарту, життя перетворюється на сіре існування! Отож – «Чорна скринька»!

В1  В чорній скриньці предмет, що по-різному називається українською і російською мовами, хоч обидва слова походять від одного давнього кореня.

В2 З'явилося це слово в давньоіндійській мові, звучало приблизно як «шаккара» і означало «пісок».

В1 Згодом воно потрапило до Персії, потім до Австралії, звідти до Італії. Потім його було запозичено німцями.

В2 Від німців слово потрапило до поляків, а вже у поляків запозичили його ми, українці. Що ж у чорній скринці? (відповіді)

В1  Увага, правильна відповідь. Українською мовою  - цукор, російською  - сахар. В українську мову слово потрапило через польську «цукєр» з німецької, а німці, у свою чергу, запозичили його в італійців «цуккеро», до яких воно потрапило з Аравії «суккар».

В2 До російської мови йшло коротшим шляхом: від персів  - до греків «сакха-ром», а потім через Візантію на Русь.

  • Ролик №2

В1 Ми з дитинства навчаємось мови. Але вона постійно розвивається і вдосконалюється.Тож будьте допитливими, цікавтеся, досліджуйте ці зміни!

 

В2 Любіть і бережіть мову. Дружіть із граматикою - незмінними диригентом багатоголосного оркестру слів. І тоді приємно буде чути милозвучну українську мову в нашому навчальному закладі із ваших вуст.

 

  • Фінальна пісня  « Рідна мова»  
  • Ролик №3

 

 

.

 

Категорія: Міні вистави | Додав: MRcomp
Переглядів: 438 | Завантажень: 6 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar