Головна » Файли » Сцена - мій кумир

День народження театральної студії «Дебют»
17.03.2015, 21:16

 

«Сцена — мій кумир»

 

Легка музика з кінофільму «Принцеса цирку». Виходять 2 учнів

 

(Відео «Ромео і Джульєтта», «Білосніжка», «Приборкання непокірної»)

 

Учень 1. Видишь — заполняются места в зрительном зале,

До зрелищ охотники завсегда найдутся

Обычная суматоха в самом начале,

А дальше — чудеса, что театром зовутся

 

Учень 2. Распахнутый занавес сцену откроет,

Проступ из тьмы лабиринт декораций,

И жизнь обретут персонажи, герои,

В которых актеры начнут воплощаться.

 

Учень 1. На сцене реальное действо вершится,

Оно — результат ежедневных стараний,

Итог напряженных трудов, репетиций

Актерских идей, режиссерских исканий.

 

Учень 2. Шедевры на сцене рождаются в муках,

Ведь нужно суметь увязать воедино

Костюм, реквизит с освещением и звуком,

Явления, действия, акты, картины

 

Учень 1. И сумрачный глас режиссера «Не верю!»

С единственной целью всегда раздается,

Чтоб зритель, войдя в театральные двери,

Поверил во все, что театром зовется.

 

(Відкривається завіса і на сцені уривок з вистави «Маруся Богуславка» за М.Старицьким))

 

Ведучий 1. Добрий день, шановні гості, дорогі наші односельчани, учні шкіл, гімназії, вчителі та актори-ветерани студії «Дебют».

 

Ведучий 2. Раді вас бачити в нашому залі і повідомляємо, що зібралися ми тут неспроста.

 

Ведучий 1. Ми вирішили вписати в гімназійний календар ще одну знаменну дату — День народження театральної студії «Дебют».

 

Ведучий 2. Тому розпочали своє свято уривком із вистави «Маруся Богуславка» за п'єсою М.Старицького.

 

Ведучий 1. Бо саме з цього уривка і почалася студія «Дебют». 1 вересня 2001 року на першому відкритому уроці для учнів і батьків гімназії.

 

 

Ведучий 2. Бути актором, людиною, яка творить чудо, хай навіть на маленькій гімназійній сцені, - що може бути кращим?

 

Ведучий 1. Щойно на сцені були актори старшої групи студії «Дебют» А у 2001 році Марусю грала Дьяченко Анна, Лесю — Альошечкіна Анастасія, учні 9-Б класу. Їм слово.

 

Ведучий 2. До нас на свято завітали...........

 

Ведучий 1. Для вас грає учениця музичної школи Юлія Масленко.

 

Ведучий 2. Своє десятиріччя студія зустрічає гідно. За період від 2001 по 2011 рік студія «Дебют» поставила дев'ять вистав для дорослих і сім для дітей.

 

(Слайди)

 

Ведучий 1. Дев'ять років, щорічно, студія готує і проводить Новорічні свята-вистави. 6 років - Свята 8 Березня. Останні 4 роки - «День вчителя». Концерти до дня медичнного працівника, 9 Травня, Великодня, Різдва Христового студія готує вже 3 роки. Цього року студійцям довірили підготувати зустріч з консулом Польщі Рафалом Вольським.. І це ще не повний перелік свят, які проводить студія.

 

(Грамоти)

 

Ведучий 2. Студія неодноразово була нагороджена грамотами як районними так і обласними. Брала участь у обласних фестивалях «Шкільні обрії» (2 р.), «Вертикаль» (3 рази) та у фольклорно-етнографічному фестивалі «Дні дитячої творчості» у Пирогово (2 рази).

 

Ведучий 1. Фонотека студії налічує 20 дисків та 10 відеофільмів.

 

(Сценарії)

 

Ведучий 2. Студія має більше 40-ка сценаріїв, свят та вистав.

 

Ведучий 1. Ми гордимось тим, що маємо красиві, розкішні театральні костюми, про що нам сказали на фестивалі «Шкільні обрії».

 

Ведучий 2. Кожен студієць має посвідчення «актора театральної студії «Дебют», яке ми щорічно вручаємо на святі-підсумку «Сцена — мій кумир».

 

Ведучий 1. Деякі наші актори-випускники студії навчалися і зараз навчаються у мистецьких вузах, назавжди пов'язавши своє життя зі сценою.

 

Ведучий 2. В Київському міжнародному інституті на факультеті «Кінотелемистецтво» навчається Щитова А. та Філюк В., а в Київському національному університеті культури і мистецтва Боярчук Р..

 

Ведучий 1. Закінчили Київський національний університет культури і мистецтва Лук'яненко М., Старченко І..

 

 

 

Ведучий 2. Там, де в кожнім слові рух і дія,

Там, де пристрасть, прагнення, буття,

Там, де сива казка молодіє

Ми знайшли себе, своє життя.

 

Ведучий 1. До слова запрошуємо ..................

 

 

Ведучий 2. Ось я стою і думаю, чому, вийшовши вперше на сцену, ти хочеш вийти ще раз і ще. Чому?

 

Ведучий 1. Мабуть, тому, душа наша прагне нових вражень, і тому, що сцена відкриває перед нами дивовижний світ незнаний нами до цього.

 

Ведучий 2. Я впевнена, що це саме відчували і наші актори 2002 року, коли почали готувати виставу «За двома зайцями» за п'єсою М.Старицького.

 

(Фото «За двома зайцями»)

 

Ведучий 1. Дуже серйозно віднеслися аматори сцени до своєї першої вистави. Підбиралась музика, пісні, малювали декорації, збирався реквізит. Буквально по хатах ходили дівчата і випрошували старі жіночі сорочки, старий одяг, посуд.

 

Ведучий 2. Майже щоденні репетиції довели головного героя вистави — Голохвостого (Синишина Тараса) до того, що він почав втікати з репетицій. Та студійці «взялися за нього», він вибачився і все пішло добре. Відбулася прем'єра вистави з повним-переповненим залом та обласний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Шкільні обрії» і перша нагорода — Диплом за популяризацію театрального мистецтва серед молоді.

 

Ведучий 1. На жаль, сьогодні ми не побачимо акторів 2002-2003 р. Проте уривок з вистави ви побачите. Зустрічайте — Проня Прокопівна (Бабенко Тетяна, актор театральної студії з 2003 року) та Голохвастий (Галака Володимир Петрович, бувший завуч з науково-методичної роботи нашої гімназії).

 

Уривок

 

Ведучий 2. Зі святом нас вітає гурт «Забава». Доречі, сьогодні у гурті співають наші випускниці гімназистка — Ольга Годлевська.

 

Ведучий 2. К.Станіславський стверджував, що життя будь-якої людини може бути відображення на сцені завдяки щирим почуттям та воістину талановитою грою артиста.

 

Ведучий 1. Це можна сказати про виставу «Маруся Богуславка» за М.Старицьким

прем'єра якої відбулася через 2 роки у 2003 році. Красива, мелодійна українська мова героїв вистави, гарні декорації, костюми, велика кількість задіяних акторів зробили виставу її популярною серед жителів нашого селища.

 

Ведучий 2. В.Лупейко говорив, що у виставі настільки правдиво і проникливо грали актори, що змусили зал разом з ними ридати одними слізьми і сміятися одним сміхом.

 

Ведучий 1. До нас прийшли герої вистави: мати Марусі — Лук'яненко Марина і жид — Гніденко Ігор та гірей — Старченко Ігор.

 

Ведучий 2. Вистава «Маруся Богуславка» мала свою передісторію. Вона вже ішла на сцені Тетерівської ЗОШ, грали в ній учні Тетерівської школи ще у 1995 році.

 

Ведучий 1. Зі святом нас прийшли привітати учні Тетерівської школи.

 

Вітання

 

Ведучий 1. Якщо б сенс життя був тільки у розважальному видовищі, можливо, й не потрібно б було вкладати стільки праці. Але театр є мистецтвом відтворення життя, - наголошував К.Станіславський.

 

Ведучий 2. Ми запрошуємо на сцену акторів-студійців 2004 р. зі своєю виставою (точніше уривком з вистави) «Фараони» за п'єсою О.Коломійця.

 

Ведучий 1. Зустрічайте «Фараонів» Пермінова Сергія, Чайковського Олександра, Сіліна Віктора та Литвинчука Віталія — лауреатів обласного фестивалю молоді і студентів «Вертикаль».

 

Уривок

 

Ведучий 2. Щоб перевірити, чи справжні артисти наші «Фараони» ми зараз для них проведемо «Майстер-клас».

 

Ведучий 1. Так, звичайно. Шановні «Фараони», ми хочемо побачити, які ви аси. Отже, за допомогою жестів, міміки, рухів та іноземної мови ви повинні розповісти будь-який епізод з казки (ось тут написано, з якої) мову ви почитаєте на листочках. Отже, вперед, фараони. Якщо ви справжні актори — діти про це скажуть,назвавши казку.

 

Майстер-клас

 

Ведучий 2. Щирі, поздоровлення зі святом прийміть, актори-ветерани від учнів музичної школи

 

Пісня

 

Ведучий 1. Роки 2005-2008 були особливо плідними для студії. На сцені зажили повноцінним життям твори української класичної прози і драматургії.

 

Ведучий 2. На виставах глядачі ставали свідками чудового процесу. Коли літературний твір оживав в сценічних образах.

 

Ведучий 1. Це «Сватання на Гончарівці» за п'єсою Г.Ф.Квітки-Основ'яненко), «Назар Стодоля» за п'єсою Т.Г.Шевченка, «Кайдашева сім'я» за повістю І.С.Нечуя-Левицького та «Ніч перед Різдвом» за повістю М.Гоголя.

 

Ведучий 2. Не забудуть глядачі Стецька (Братицю Олексія), Одарку (Коляденко Валентину) та її чоловіка п'яницю (Фучила Дмитра), Скорика (Мироношенка Дмитра), Олексія (Ходаня Дмитра) та Уляну (Семененко Ірину) із вистави «Сватання на Гончарівці» 2008 р..

 

Ведучий 1. На обласному фестивалі молодіжних колективів «Верикаль» було відзначено гру акторки студії Коляденко Валентини і вручено їй диплом «За кращу жіночу роль».

 

Ведучий 2. Стали лауреатами обласного фестивалю «Вертикаль» у 2006 році і герої вистави «Назар Стодоля» за п'єсою Т.Г.Шевченка.

 

Ведучий 1. Прочитавши повість І.С.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я» актори студії зрозуміли її глибокий зміст і задумались над тим, що «Кайдашизм» живучий. Тому так скрупульозно вивчались сценки, репліки, рухи, ставився голос. Через деякий час на сцені з'явилися Кайдаші, їх діти та внуки. Багато хто з глядачів, мабуть, подумав і про себе, і про своє життя-буття.

 

Ведучий 2. В 2007 році вперше наша студія прийняла участь у Всеукраїнському дитячому фольклорному фестивалі «Дні дитячої майстерності», показували там виставу «Кайдашева сім'я». Глядачі від неї були у захваті, тому вона і отримала нагороду. А через рік в 2008 році на обласному фестивалі «Вертикаль» отримали ІІІ місце за майстерність та музичне оформлення.

 

Ведучий 1. Наступна вистава «Ніч перед Різдвом» за повістю Гоголя готувалась на Новорічне свято, але глядачі прагнули її побачити ще. Уривки з вистави показувались і на 8-Березня і 9-го Травня, а потім на фестивалі у Пирогово, вона виборола І-е місце.

 

Ведучий 2. Ці всі вистави принесли студії визнання, повагу односельчан.

 

Ведучий 1. Я хочу запросити на сцену акторів 2005-2008 років. Хай вони розкажуть про себе. (Експромт)

 

(Експромт)

 

Виступ

 

Ведучий 1. Занурення у світ казки допомагає формувати в свідомості дитини високі ідеали, що згодом несуть тільки позитивну енергетику.

 

Ведучий 2. Саме тому молодші студійці ставили вистави за казками «Білосніжка» (брати Грім), «Русалонька» (Г.Х.Андерсен), «Снігова королева» (І.Шварцом) змінюючи їх, вносячи в сюжет свої бачення, свої думки.

 

Ведучий 1. Всі ці вистави не були представлені на фестивалях, проте їх бачили діти Фастова, Копилова, Бородянки, Загалець, Нового Залісся, Мигалок, молодші школярі Тетерівської школи та діти дитсадків смт Пісківки.

 

Ведучий 2. Лише одна дитяча вистава «Маленький принц» за повістю Антуана де Сент Екзюпері прийняла участь у заочному фестивалі-огляді «Шкільні обрії» і отримала нагороду.

 

Ведучий 1. Дні дитинства, наче плин води.

Проліта дитинство, та у спадок

Зостається казка повна згадок

Наша дружба зостається назавжди.

 

Ведучий 2. Зустрічайте «Маленького принца» - Єрмакова Олександра, учня Немішаївської школи та його вірного друг Лиса — Марченка Андрія.

 

Пісня «Звезда».

 

Ведучий 1. А це костюмчик «Маленького принца», поміряй його, Саша, може ще й великий.

 

Ведучий 2. Скажи, Сашко, що значить для тебе студія?

 

Ведучий 1. Дякуємо тобі, що ти не забув про студію і приїхав до нас.

 

Ведучий 2. Для вас грають на скрипці вихованці Марії Василівні.

 

Ведучий 1. І, нарешті, наша вистава «Снігуронька» за п'єсою Островського, яка не залишила байдужим нікого. Красива, ніжна мова руського народу, чудовий ліричний сюжет, казкові герої твору, які ожили на сцені,завдяки прекрасній грі наших акторів, не дивлячись на те, що дія у виставі відбувається у ІХ ст.

 

Ведучий 1. Студійці перейнялися виставою, грали так, ніби не герої, а вони самі бачать горе Купави і тугу Снігуроньку, жорстокого Мізгиря і жадібного Бобиля. Уривки художнього фільму «Снігуронька» доповнювали виставу. Прекрасні хори співали веснянки, УШ-ІХ ст.

 

Ведучий 2. 24 жовтня цього року «Снігуронька» була представлена на обласному фестивалі дитячих та юнацьких колективів «Театральні обрії» і отримала ІІ місце.

 

Ведучий 1. До вашої уваги уривок з вистави «Снігуронька».

 

Ведучий 2. Ну а зараз я хочу назвати людей, які не байдужі до нашої студії і чим можуть тим і допомагають нам у підготовці свят та вистав і тому сьогодні вони отримають подяки від студії. А вручають їх найменші студійці.

Сім'я Вільгоцьких: Геннадій і Наталія

Сім'я Миронюків: Віктор і Вікторія

Сім'я Масленків: Людмила і Володимир

Крушина Ніна, Тетяна Вікторівна

Кутафін Дмитро Володимирович

Корякіна Лідія Валентинівна

Пухальська Анна Василівна

Стеценко Надія Антонівна

Рощенко Людмила Василівна

Потієнко Олександр Леонідович

Мороз Вікторія Вікторівна

Волкова Ірина Леонідівна

Яковенко Олег вОлодимирович

 

Ведучий 2. Спасибі вам, добрі люди, спасибі, що ви є і допомагаєте нам нести радість людям.

 

Ведучий 1. Адже ви, так як і ми — закохані в сцену, і вона для вас є кумиром, а театр — священним храмом.

 

Ведучий 2. Нас прийшли поздоровити....

 

Ведучий 1. Для вас співає Тетяна Трохимівна

 

Ведучий 1. Наша студія живе, працює, оновлюється її склад, готуються все нові й нові вистави. Студія дисциплінує і актора і глядача, виховує любов до прекрасного.

 

Ведучий 1. А зараз уривок з вистави «Опудало» за повістю К.Железнова. Думаю, вистава зацікавить сучасного глядача, так як років 20-ять тому, зацікавив однойменний фільм Р.Бикова та його головна героїня Ленка-Опудало (К.Орбакайте). Час іде, а проблеми з дітьми лишаються ті самі.

 

Уривок

 

Ведучий 2. Наші юні аматори мріють про сцену і прийшли до нас розповісти, як вони люблять театр.

 

Театрали

 

Ведучий 1. Ти б хотіла, щоб на твоїх виступах були такі театрали, як у гуморесці.

 

Ведучий 2. Звичайно, ні. Але вони зміняться, якщо самі вийдуть на сцену.

 

Ведучий 2. Ти знаєш, скільки людей працює над виставою?

 

Ведучий 1. Багато.

 

Ведучий 2. Щоб підготувати виставу потрібен режисер, художник по костюмам, костюмер, гример, одягальник, художник по світлу, звукооператор, балетмейстер, реквізитор, перукар, концентмейстер, музиканти, освітлювальники, слюсар, столяр, бутафор, робітники сцени і т.д.

 

Ведучий 1. Ну, так як і у нас. Денис Скрябін, кіно-проекто-режисери, освітлювальники.

 

Ведучий 2. Наталія Володимирівна музичний керівник, концертмейстер.

 

Ведучий 1. Тетяна Трохимівна музичний оформлювач.

 

Ведучий 2. Марія Василівна — хормайстер.

 

Ведучий 1. Марина Сергіївна — балетмейстер.

 

Ведучий 1. Оксана Чорненька — костюмер.

 

Ведучий 2. Багінська Леся Вікторівна — гример, бутафор, дизайнер по костюмах.

 

Ведучий 1. Багінська Л.П. - сценарист, режисер-постановник.

 

Ведучий 2. І всі разом вони робітники сцени.

 

Ведучий 1. І чим краще вони справляються зі своїми обов'язками тим краща виходить вистава, безумовно вони заслуговують на нагороду, а грамоти їм вручають учасники обласного фестивалю «Театральні обрії».

 

Ведучий 2. А що це ви несете?

 

Учень 1. Сценарії вистав, які готувала і показувала студія.

 

Учень 2. Сценарії свят, які готувала і показувала студія.

 

Ведучий 1. Ти уявляєш, скільки часу потрібно було затратити Аллі Володимирівні Щитовій, щоб все це надрукувати. Спасибі вам за допомогу і ваші руки золоті.

 

Ведучий 2. Ну а роботу Чорненької Оксани та Лесі Вікторівни ви зараз побачите. Все це пошито і оздоблено руками цих двох майстринь - модельєрів і дизайнерів.

 

(Під музику починається «Парад костюмів»).

 

 

Ведучий 1. Закончился праздник,

выходят с поклоном его персонажи — живые артисты

 

Ведучий 2. Уйдут все актеры, сыграв свои роли

 

Ведучий 1. А склько их есть у нас? Сто? Двести? Иль триста.

 

Ведучий 2. Пожалуйста, встаньте! Волшебной сцены герои.

 

Фінальна пісня.

 

 

Категорія: Сцена - мій кумир | Додав: MRcomp
Переглядів: 728 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar